„За пореден път не се обръща внимание на избирателните списъци. Според тях към 6,7 млн. са имащите право на глас в България, което е абсурд. През септември от НСИ съобщиха, че населението ни е около 5,7 млн., което означава, че с право на глас са около 4 млн. Крайно време е да се обърне внимание на този факт“. За това алармира пред БНР проф. Людмил Георгиев, психолог, а до 2010 година член на Централния съвет на ДПС.
Според него предпочитанията на хората към ПП са резултат от желанието им вече да има редовно правителство.
„Това, което от ПП предлагат, е типично американски прагматичен подход за решаване на проблемите – проблемът се идентифицира, събират се експерти, които предлагат начини за разрешаването му и се върви към неговото решаване. Тук няма ляво – дясно“.
В предаването „12+3“ проф. Георгиев подчерта, че пътят за решаване на вътрешнопартийните проблеми на партиите от лявото и от дясното политическо пространство е в отговорност и загриженост към ситуацията в България – съставяне на редовно правителство.
„Корнелия Нинова успя да преобърне позициите на други формации, които да идентифицират БСП като партия на промяната, а не на статуквото, никой досега не е правил това. Парадоксът е, че въпреки това ѝ се поиска оставката“.
По думите му ДПС е получило повече гласове от Турция, защото държавата е организирала мобилизацията на избирателите: „Решението на Ердоган да осигури гласуването в Турция не е само по етническа линия. Знаем напоследък какви са отношенията между Турция и САЩ. Подкрепата към ДПС е и заради това, че Движението отказа да се съобразява със закона „Магнитски“. Не съм адвокат на Доган и на Пеевски, но не е коректно да се подчиняваш безропотно на чужд закон, който те кара да съобразяваш действията си, без да отчиташ вътрешната си съдебна система, каквато и да е тя“.
Той е категоричен, че ако и този път няма правителство, ще настъпи тотална партийна разруха:
„Винаги съм смятал, че тази партийна система на т.нар. „демокрация“ е овехтяла“.