С какво започват годината сутрешните блокове на телевизиите? С днешните възможности да връщаш напред-назад от канал на канал, не е трудно, макар да е вредно за здравето.

Телевизиите започнаха първия работен ден с един новогодишен ударен рефрен:

ДБ „да се разкачи от ПП“ (по израза на проф. Даниел Вълчев) и да се закачи за ГЕРБ.

„Не е невъзможно“ вика проф. Вълчев по бТВ.

Борисов иска президентът да даде третия мандат на ДБ, и облъчването е в пълен ход.

Вълчев дълго го усуква за легитимност, как се криели партиите зад някой професор, но не споменава Габровски, който е хирург, а химика акад. Дянков, който е бил два пъти министър.

Самият Вълчев беше поканен от бТВ с някакво предположение, че се връща в политиката. И той се представи достойно с изрази като „контекст“, „екскулпира“, както се казвало в римското право, „симулакрум“, „да се преформатира политическата система“, „да се случи създаването на правителство“. Хората можело да предпочетат стабилност, пред новите, които „не знаят на кой свят са“. Да, да – проф. Вълчев.

По Нова бяха поканили в същия дух Каримански, когото тикат все повече, като някакъв гений, на принципа, колкото повече го показваме, толкова повече ще го направим популярен и ще го направим я шеф на БНБ, я министър, че може и вицепремиер, премиер.

И така, със сутрешно бърборене отиваме към нови избори.

Да припомним – Борисов след четири последователни избора не се кандидатира за премиер, нито неговите предложения за премиер бяха приети. Няма да се върне нито на кон с какъвто и да е цвят, дори да вземе 75 депутати на следващите избори.

Помни ли някой какъв хленч беше началото на 2021 г. – „Е, добре де, като махнем Бойко, кой ще дойде?“ – с надежда да не се махне. Няма я вече тая надежда, освен в най-загубените бойковистки групи лели-ГЕРБ и професори-ГЕРБ.

Навремето болшевишкият лидер Ленин определил печата (тогавашните медии) като „колективен агитатор, пропагандатор и организатор“. Българските основни телевизии БНТ, бТВ и Нова тв отлично се вписват в определението на Ленин и извършват тази функция в условията на демокрация, а не в болшевишки времена.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *